Zdjęcia podwodne w nowym Xperia ZR

Zdjęcia podwodne w nowym Xperia ZR
14 May 2013

Japoński producent postanowił wykorzystać popularność swojego flagowego smartfona i zdecydował się na wypuszczenia na rynek kolejnej Xperii. Czym ZR różni się od swojego poprzednika?

Jest bardziej kompaktowy, oferuje nieco słabszą specyfikację sprzętową i… umożliwia fotografowanie pod wodą do głębokości 1,5 metra.

xperia-zr-overview-water-resistance-1600x860-bc9f2de348e2d33d0ceacb839098102d-940x505

Xperia ZR została wyposażona w 4,55” wyświetlacz o rozdzielczości 1280×720 pikseli wykorzystujący technologię BRAVIA Engine. Oprócz tego, na pokładzie znalazł się czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro, 2 GB pamięci RM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. Całość pracuje na jednym i słusznym systemie Android Jelly Bean.

Podobnie jak swój poprzednik, Xperia ZR jest zarówno pyłoszczelna, jak i wodoodporna. Jednak w tym wypadku, ta druga cecha nie dotyczy jedynie odporności na zanurzenia. ZR umożliwi nam również fotografowanie pod wodą oraz nagrywanie filmów w jakości Full HD. Sony zapewnia, że smartfon spełni swoją rolę nawet na głębokości 1,5 metra – video poniżej

Xperia ZR ma się również czym pochwalić jeśli chodzi o specyfikację samego aparatu – 13 mpx, Full HD oraz ciekawy tryb zdjęć seryjnych. Do tego dochodzi rozbudowany tryb HDR, który ma zmienić najnowszego smartfona Sony w prawdziwego fotograficznego giganta.

Niedawno Nokia zapowiedziała premierę fotograficznej Lumii 928. Premiera Xperii ZR będzie więc kolejnym policzkiem wymierzonym w stronę branży kompaktowych aparatów cyfrowych. Czy już wkrótce smartfony całkowicie zdominują ten rynek, a poczciwe „cyfrówki” skończą swój żywot? Jedno jest pewne. Starej dobrej lustrzanki, nawet najlepszy telefon nie zastąpi.