Xbox One – awatary i niezależni twórcy gier

Xbox One – awatary i niezależni twórcy gier
23 May 2013

Po długich milczeniach Microsoftu, Gigant z Redmond pokazał światu nową konsolę – Xbox One. Już na drugi dzień pojawiło się wiele kwestii dotyczących nowego Xboksa.

Użytkownicy nowej konsoli Microsoftu, Xboksa One, jak to miało miejsce w poprzedniej wersji Xboksa, będą się reprezentowali przez awatary. Firma sądzi jednak, że będą chcieli oni zainwestować w bardziej rzeczywisty sposób obrazowania własnej osoby. Ben Kilgore dla serwisu EGMnow:

Nie zrezygnujemy z awatarów. Ważne jest dla nas, by każdy gracz był w stanie wyrażać się indywidualnie. Sądzimy, że użytkownicy Xboksa One będą zaczną używać bardziej realistycznych portretów, jednak wciąż będą mieli możliwość używania awatarów.

519dabebc1f5a_xboxavatar1

 

Awatary zostały wprowadzone w 2008 roku, a Microsoft pozwolił graczom na dość dużą swobodę w ich budowaniu. Microsoft ogłosił, że profile Xbox Live wspólne będą dla starych i nowych konsol, a grze będą w stanie komunikować się pomiędzy systemami.

 

avatars

A co jeśli idzie o możliwości twórców niezależnych? Każdy pamięta chyba o sytuacji z łatką do Feza i problemy, jakie sprawiały ograniczenia, stawiane twórcom indie. Niestety ta sytuacje chyba nie ulegnie zmianie – niezależni twórcy gier dalej nie będą mogli publikować swoich gier na Xbow One. Muszą współpracować w tym celu z Microsoft Studios lub z którąś z firm zewnętrznych.

 

Jeden z przedstawicieli Microsoftu wypowiadał się na ten temat dla serwisu Shacknews:

Polityka ta znacznie różni się od tej, którą zaproponowało twórcom niezależnym Sony. Jak pewnie niektórzy z was pamiętają z konferencji Sony w lutym, twórcy indie będą w stanie sami wydawać swoje gry na PS4, a nawet ustalać ich ceny.

Dla tych co jeszcze nie wiedzą, kilka słów o nowej konsoli Xbox One

xbox-one_01

 

Największe hity, serial telewizyjny ,,Halo” wyprodukowany przez Stevena Spielberga oraz umowy na wyłączność z NFL, czyli gry, programy telewizyjne i rozrywka w domu na skalę XXI wieku. 

21 maja, wraz z przedstawieniem przez firmę Microsoft systemu Xbox One w siedzibie głównej firmy zaprezentowano w jaki sposób użytkownik Xbox One otrzymuje pełną kontrolę nad obsługą swoich gier, programów telewizyjnych, filmów, muzyki, rozgrywek sportowych i rozmów w programie Skype.

519bd29aab3f8_xbox_one_5

Gry na Xbox One mają być bardziej realistyczne, a telewizja ma słuchać poleceń użytkownika. Wystarczy powiedzieć,,Xbox On” (włącz Xbox), aby wyświetlił się spersonalizowany ekran główny Xbox One i by móc sprawdzić, co jest obecnie popularne w telewizji lub obejrzeć najnowsze osiągnięcia znajomych w grach, korzystając przy tym z najbardziej naturalnego interfejsu – swojego głosu. Im więcej korzysta się z Xbox One, tym lepiej dostosowuje się on do nawyków i upodobań. Oto niektóre z funkcji Xbox One:

  • Telewizja w Xbox One. Korzystając z Xbox One, możesz wyszukiwać i oglądać na żywo programy telewizyjne nadawane w telewizji kablowej, satelitarnej lub odbieranej za pośrednictwem łącza telefonicznego.
  • Ekran główny. Włącz swój system rozrywki używając dwóch magicznych słów ,,Xbox On” (włącz Xbox).
  • Snap. Używając największego ekranu telewizyjnego w swoim domu, możesz jednocześnie wykonywać dwie czynności. Dzięki funkcji Snap możesz wkroczyć w sam środek wieloosobowej bitwy, oglądając jednocześnie swój ulubiony film, połączyć się z przyjaciółmi na Skype, oglądając jednocześnie program na żywo lub śledzić w telewizji postępy swojej ulubionej drużyny, oglądając przy tym inne wydarzenie sportowe.
  • Skype na Xbox One. Pozwala za pośrednictwem telewizora łączyć się z przyjaciółmi w jakości HD lub, po raz pierwszy w historii, prowadzić przez Skype rozmowy grupowe.
  • Trendy.Bądź na bieżąco z najpopularniejszymi trendami w telewizji, kontroluj programy rozrywkowe, które oglądają twoi znajomi oraz trendy panujące w społeczności użytkowników Xbox.
  • OneGuide.Znajdź ulubiony program rozrywkowy, wyszukując go według sieci, nazwy lub daty i godziny, posługując się wyłącznie swoim głosem i oglądając wyniki wyszukiwania w formie spersonalizowanego przewodnika.

519bd28a78bdd_xbox_one_4

Microsoft opracował nowy system operacyjny, dedykowany grom i połączył go z platformą rozrywkową, dzięki czemu użytkownicy nie będą już musieli przełączać wtyczek w gniazdkach, aby pooglądać telewizję lub zagrać w grę wideo. Ośmiordzeniowy procesor w architekturze x86 oraz przeszło 5 miliardów tranzystorów mają sprawić, że opóźnienia i czasy ładowania znacznie zmaleją, a użytkownicy będą mogli błyskawicznie przełączać się pomiędzy grą a innym rodzajem rozrywki lub uruchamiać wiele aplikacji jednocześnie z grą bez utraty płynności.

Xbox One to także odtwarzacz Blu-ray, nowy sensor Kinect działający w rozdzielczości 1080p, nowy kontroler z ergonomicznym kształtem, a także wiele serii gier i dodatków do gier na wyłączność (m.in. Forza Motorsport 5, CoD: Ghosts, Fifa 14 czy Quantum Break) oraz nowa usługa Xbox Live.

The triplets.

źródło: money.pl, chip.pl