Windows 10 preview z Cortaną i nową aplikacją Xbox już dostępny

Windows 10 preview z Cortaną i nową aplikacją Xbox już dostępny
24 Jan 2015

Po długim środowym evencie wielu czekało, aż Microsoft w końcu udostępni beta wersję swojego najnowszego systemu. Jednak wbrew oczekiwaniom nie został on udostępniony. Na szczęście można już odetchnąć. Windows 10 preview jest już dostępny do pobrania . Na liście znalazła się także polska wersja językowa.

Ta odsłona beta wersji nowego Windowsa wnosi kilka nowych funkcji o których była mowa w środę w tym Cortanę – wirtualnego asystenta, poprawione menu start, nowe ustawienia, zdjęcia, mapy oraz sklep. Oczywiście pojawi się także nowa odsłona aplikacji Xbox. Jednak puki co nie mamy możliwości streamu gier z konsoli.

Windows10_Phone_Laptop-3C

Ci którzy posiadają już poprzednią wersję testową wystarczy, że uruchomią aktualizację. Jednak jeśli jesteś nowy wystarczy, że zapiszesz się do programu Windows Insider, pobierzesz program i możesz zaktualizować swój system do Windows 10 postępując zgodnie ze wskazówkami Microsoftu.

Alternatywnie można pobrać sobie wersję ISO, i zainstalować ją na innym urządzeniu, czy też na maszynie wirtualnej, jednak należy pamiętać, że tu również musimy być uczestnikami programu.

cortana-409x350

Jeśli chodzi natomiast o preview dla smartfonów, to z tego, co wyczytałem na blogu Microsoftu musimy uzbroić się w cierpliwość do lutego.

Więcej informacji na temat aktualizacji znajdziecie na blogu Microsoftu: January build now available to the Windows Insider Program