W pięć dni chcą pokaząć miejsce katastrofy smoleńskiej. Za 970 złotych

W pięć dni chcą pokaząć miejsce katastrofy smoleńskiej. Za 970 złotych
14 Apr 2013
Fundacja Karta Historia (mimo podobnej nazwy nie ma nic wspólnego z działającym od 25 lat Ośrodkiem Karta) rozdawała 10 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu ulotki, w którym zachęcała do zwiedzenia Smoleńska w pięć dni.
“Zobacz miejsce tragedii smoleńskiej z 2010 r.” – czytamy na ulotce. Z ulotki dowiadujemy się też, że jeśli zbierze się grupa 50 osób chętnych zwiedzić miejsce katastrofy smoleńskiej, wówczas cena wyjazdu nie przekroczy 590 złotych od osoby.
Za 970 złotych można liczyć na dwa noclegi w centrum Smoleńska, sześć posiłków, udział we mszy lub modlitwie z polskim księdzem na miejscu katastrofy smoleńskiej i w Lesie Katyńskim. Organizator nie wyklucza też spotkania ze świadkami katastrofy, którzy wypowiadali się w filmie Anity Gargas “Anatomia upadku”.best_smolensk_wrak_ap_550Fundacja Karta Historia nie jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym, co ustaliła Fundacja Ośrodka Karta, która otrzymała kilkadziesiąt telefonów z pytaniami o wyjazd. Na ulotkach nie ma adresu Fundacji Karta Historia, a na stronie internetowej tej Fundacji można przeczytać, że dopiero 10 kwietnia złożyła ona wniosek do sądu o rejestrację.