Samsung Galaxy Mega z wyświetlaczem 5,8 cala i obsługą dwóch kart SIM

Samsung Galaxy Mega z wyświetlaczem 5,8 cala i obsługą dwóch kart SIM
9 Apr 2013

Pojawiły się nieoficjalne (ale podobno potwierdzone) informacje na temat specyfikacji niedawno zapowiadanego Samsunga Galaxy Mega 5.8. Mniejszy z olbrzymów będzie posiadał ekran o przekątnej 5,8 cala, a tym samym w wyścigu o największy wyświetlacz prześciga nieco starszego Nota II. Wizualnie utrzymany jest w stylu serii Galaxy, która swoją drogą zaczyna być strasznie monotonna, żeby nie powiedzieć nudna…

Ogromny ekran wykonany w technologii TFT będzie wyświetlał rozdzielczość qHD 960 x 540 pikseli. Nie jest to żadne osiągnięcie, ale też nikt modelu Mega nie kwalifikuje jako flagowca serii. Dodatkowo, smartfona wyposażono w dwa aparaty fotograficzne, 2-megapikselowy z przodu do rozmów internetowych oraz 8-megapikselowy z tyłu do robienia zdjęć. Za obliczenia będzie odpowiedzialny dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,4 GHz wspomagany 1,5-gigabajtową pamięcią operacyjną. Urządzenie będzie miało rozmiary 163×83,9×9,7 milimetra i będzie zasilane akumulatorem o pojemności 2600 mAh. Na rynku model Mega zadebiutuje z systemem Googla w wersji 4.1.2 lub 4.2.2 i z nakładką Samsunga Nature UX.

Specyfikacja kolan nie ugina, ale jest jeszcze jedna pozytywna informacja. Smartfon ten ma dołączyć do grona modeli DUOS (dziedziczy po Galaxy Grand DUOS), co jak wiadomo wiąże się z możliwością obsługi dwóch kart SIM. Tym razem mając na uwadze dostępność innych modeli Samsunga jest prawie pewne, że ujrzymy go na naszych półkach sklepowych. Zdjęć na razie nie ma, ale poniżej widać jak mniej-więcej rosną smartfony Samsunga (od lewej: 5 cali, 5,8 cala i 6,3 cala).

galaxymega

Na temat drugiego giganta, Galaxy Mega 6.3 (GT-I9200), wiemy na razie niewiele. Widać jednak, że Samsung sukcesywnie zasypuje przepaść między tabletem i smartfonem. Ten model będzie miał ekran o przekątnej 6,3-cala o rozdzielczości przynajmniej 720p i przy takim rozmiarze urządzenia warto już zastanowić się nad zestawem słuchawkowym… i jakąś torbą. W środku znajdziemy prawdopodobnie dwurdzenoiwy procesor 1,7 GHz, 1,5 GB RAM-u i dwie kamerki. Produkcja ruszy w maju lub czerwcu.