PlayStation 4 – znamy wygląd i cene

PlayStation 4 – znamy wygląd i cene
11 Jun 2013

Wysyp technologicznych nowości dla graczy. Firma Sony na targach E3 zaprezentowała wygląd nowej konsoli PlayStation 4. Dodatkowo producent ujawnił ceny nowego urządzenia.

Wiemy, jak wygląda i że można na niej grać w używane gry — w Los Angeles pokazano PlayStation 4. Według zapowiedzi, jego początkowa cena będzie wynosić dokładnie 399 dolarów.

43dbcf7ca7d291c5cf6b28257d8ba0f7

 

Dziesięć olbrzymich ekranów, wiele dodatkowych krzeseł w Los Angeles Memorial Sports Arena w odpowiedzi na zwiększone zainteresowanie, oraz ponad dwie godziny niesamowitych zapowiedzi — konferencja prasowa PlayStation na targach E3 2013 była jednym z największych wydarzeń. Jak zauważył po wejściu na scenę prezes i CEO firmy Sony Computer Entertainment America, Jack Tretton, niektórzy fani stali w kolejkach, by dostać się na imprezę, od zeszłego piątku. Dla nich i dla niezliczonych graczy na całym świecie pokaz z pewnością wart był oczekiwania. Oto dlaczego…

PlayStation 4 dostępne w roku 2013

sony-playstation4

 

Wygląd PS4 został ujawniony na konferencji PlayStation, która rozpoczęła targi Electronic Entertainment Expo (E3) w Los Angeles. Wewnętrzna architektura systemu PS4, począwszy od napędu optycznego oraz zasilacza, a skończywszy na mechanizmie chłodzenia, została zaprojektowana w taki sposób, by jednostka była jak najmniejsza i najlżejsza, co ma na celu znaczne zwiększenie atrakcyjności wyglądu.

playstation_4_3

Linia PS4 jest prosta i nowoczesna. Powierzchnia jest podzielona na cztery części, które przypominają ułożone klocki tworzące jedną figurę, z gniazdem dysku, przyciskami, wskaźnikiem zasilania i wentylatorem umieszczonymi między sekcjami. Wskaźnik zasilania na szczycie obudowy będzie świecił na niebiesko, gdy system zostanie włączony. Przód i tył obudowy są lekko pochylone. Daje to nie tylko łatwy dostęp do przycisku zasilania oraz gniazda dysku, gdy system umieszczony jest poziomo lub pionowo, ale także pomaga ukryć podłączone kable. Czarny kolor w połączeniu z matowym i lśniącym wykończeniem nadaje systemowi PS4 elegancki wygląd.

playstation_4_2

Prezentacja House ujawniła, że system PS4 jest płaski, lekki i elegancki. Ten wyrafinowany system jest dostępny w kolorze czarnym z matowym i błyszczącym wykończeniem i został zaprojektowany tak, by idealnie pasować w dowolnym miejscu w domu. Wiadomość, która zachwyciła wszystkich, była taka, że PlayStation 4 będzie obsługiwać używane gry, co oznacza, że jeśli kupujecie gry na płytach Blu-ray Disc, pozostają wasze na zawsze. Możecie się nimi wymieniać, pożyczać przyjaciołom lub po prostu trzymać w swojej kolekcji — nie ma żadnych ograniczeń. Dodatkowo nie trzeba być podłączonym do Internetu, aby gra działała. „Wierzymy w model, do którego gracze przyzwyczaili się dzięki PlayStation 3 i którego będą nadal oczekiwać” — powiedział Jack Tretton.

dualshock4

Gry na PS4:

Firma SCE Worldwide Studios ma w produkcji ponad 30 tytułów wyłącznie na PS4, z których 20 będzie miało premierę w pierwszym roku istnienia PS4.

Zestaw gier na PS4 obejmuje 12 całkowicie nowych pozycji, takich jak The Order: 1886 firmy Ready at Dawn.

Zaprezentowano też aktualizacje innych ekscytujących gier na PS4, takich jak #DRIVECLUB, inFAMOUS Second Son, Killzone: Shadow Fall czy KNACK.

Najlepsze zespoły na świecie zaprezentowały swoje przełomowe gry. Można było, po raz pierwszy zobaczyć rozgrywkę na żywo w niecierpliwie oczekiwanym Destiny firmy Bungie Studios, a także prezentacje gier Assassin’s Creed IV Black Flag i Watch_Dogs firmy Ubisoft, czy Kingdom Hearts 3i Final Fantasy XV firmy Square Enix. Warner Bros. pokazał światową premierę Mad Max.

Sony potwierdził wsparcie dla mniejszych i niezależnych twórców, pokazując 9 nowych gier, które zadebiutują wyłącznie na PlayStation 4. Ogólnie rzecz biorąc, powstaje ponad 140 gier na PS4, w tym 100, które będą dostępne w ciągu pierwszego roku.

Subskrypcje PlayStation Plus będą działać na PlayStation 4, więc użytkownicy będą mogli korzystać z wszystkich atrakcji na systemach PS3, PS Vita i PS4 za jedną cenę.

Firma Sony Pictures Entertainment zapowiedziała, że pracuje nad nową, oryginalną ofertą programową i wyjątkowym dostępem do materiałów rozrywkowych w PlayStation Network i PS4.

Nadchodzące gry na PS4 to między innymi Destiny, Diablo III, KINGDOM HEARTS III i FINAL FANTASY XV, Assassin’s Creed IV Black Flag i Watch_Dogs, NBA 2K14 od 2K Sports, The Elder Scrolls Online oraz Mad Max. Interactive Entertainment – łącznie będzie to ponad 110 tytułów. PS4 otrzymało wspaniałe wsparcie od wielu wydawców, wliczając w to deweloperów niezależnych. Dodatkowo, studia SCE Worldwide Studios pracują nad ponad 30 tytułami, w tym 12 całkowicie nowych marek, wliczając w to Killzone: Shadow Fall, Knack, inFAMOUS: Second Son, #DRIVECLUB i The Order: 1886.

Sony Computer Entertainment ogłosiło, że system komputerowej rozrywki PlayStation4 (PS4) (CUH-1000A series) w kolorze czarnym będzie dostępny pod koniec roku w Stanach Zjednoczonych i Europie, w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej 399 dolarów amerykańskich, 399 dolarów kanadyjskich, 399 euro i 349 funtów.