Nowy Flickr – 1TB darmowego miejsca

Nowy Flickr – 1TB darmowego miejsca
21 May 2013

Nowy Flickr będzie oferował 1 TB miejsca na zdjęcia i filmy na darmowych kontach

Po kupnie Tumblra podczas konferencji prasowej w Nowym Jorku w siedzibie Yahoo! dzieją się bardzo ciekawe rzeczy. Firma ogłosiła premierę nowej wersji Flickra — serwisu pozwalającego udostępniać zdjęcia i krótkie filmy, często określanego jako sztandarowy przykład Web 2.0.

Flickr powstał w 2004 roku w Kanadzie. W marcu 2005 został kupiony przez Yahoo!, a przechowywane na nim zdjęcia przeniesione na amerykańskie serwery i pod tamtejszą jurysdykcję, co wzbudziło protesty użytkowników.

flicktr

 

Przede wszystkim, nowy Flickr będzie lepiej eksponował zdjęcia — w końcu do tego został stworzony.  Nasz profil można opatrzyć okładką i zdjęciem profilowym w wysokiej rozdzielczości i tu Yahoo! idzie w kierunku podobnym do Google+ czy serwisów służących tylko dzieleniu się uchwyconymi obrazami.

Jak już wspomniałem, każdy użytkownik posiadający darmowe konto dostaje do dyspozycji 1TB przestrzeni dyskowej.Na blogu Flickra tę decyzję uzasadniono potrzebą przechowywania zdjęć w każdej rozdzielczości i w dowolnym formacie. Jest to bardzo ciekawe posunięcie na tle konkurencji — najpopularniejsze dyski w chmurze oferują maksymalnie kilkadziesiąt GB.

Kolejną nowością jest odświerzona aplikacja dla Androida, która w końcu dogoniła wersję dla iOS z grudnia. Podniesione zostały także ograniczenia nakładane na filmy. Teraz można na Flickrze zapisać wideo w rozdzielczości HD o długości do 3 minut.