Nokia Lumia 720 trafiła do sprzedaży w Europie

Nokia Lumia 720 trafiła do sprzedaży w Europie
18 Apr 2013

Nokia w trakcie ostatnich targów Mobile World Congress 2013 zaprezentowała dwa niedrogie smartfony z systemem Windows Phone 8. Sprzedaż Lumii 520 rozpoczęła się jakiś czas temu, a teraz przyszła kolej na nieco wydajniejsze urządzenie, czyli model Nokia Lumia 720.

nokia-lumia-720

Jednym z najczęściej przewijających się zarzutów, jakie padają w kierunku nowych Lumii jest wygórowana cena. W związku z tym, fiński producent chcąc sprostać wymaganiom swoich użytkowników został poniekąd zmuszony do zaprezentowania nieco tańszych smartfonów. Po modelach Lumia 620 i Lumia 520 przyszła kolej na Lumię 720, która oferuje całkiem niezłe możliwości za rozsądną cenę.

Nokia Lumia 720 w sprzedaży
Nokia bezpośrednio po targach MWC 2013 niechętnie informowała o ewentualnej dacie premiery rynkowej – wszystko wskazywało na to, że może się ona rozpocząć najwcześniej na początku kwietnia. Niedawno ruszyła sprzedaż w Europie i Indiach. Klienci z Wielkiej Brytanii mogą nabyć ten model za kwotę 299 funtów, czyli ok. 1500 złotych. W Rosji Lumia 720 została wyceniona na 14900 rubli, co w przeliczeniu daje kwotę identyczną jak w przypadku Wielkiej Brytanii.
Na razie nie wiadomo, jaka będzie oficjalna cena w Polsce – możemy przewidywać, że koszt Lumii 720 w naszym kraju będzie bardzo zbliżony do tego, jaki obowiązuje w pozostałych europejskich krajach. Pod znakiem zapytania stoi również to, że kiedy rozpocznie się sprzedaż tego urządzenia w Polsce – etap przedsprzedaży może ruszyć lada dzień.

Specyfikacja techniczna
Nokia Lumia 720 to pod wieloma względami urządzenie, oferujace bardzo optymalną specyfikację techniczną. Smartfon z systemem Windows Phone 8 wykorzystuje dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 1 GHz. 512 MB pamięci RAM nie powinno być zbyt dużym problemem jeżeli chodzi o wydajność, jednak wiele osób uważa, że zdecydowanie lepiej byłoby, gdyby producent zastosował tutaj 1 GB pamięci operacyjnej. Ekran o przekątnej 4.3 cala ma rozdzielczość 480 x 800 pikseli, wykorzystując technologię ClearBlack. 8 GB wbudowanej pamięci możemy rozszerzyć przez użycie karty microSD. Matryca aparatu ma rozdzielczość 6.7 Mpx, jednak zastosowano tutaj bardzo jasny obiektyw z przesłoną f/1.9.