Microsoft stworzy Surface z ekranem 7.5 cala

Microsoft stworzy Surface z ekranem 7.5 cala
3 May 2013

Wszyscy są dość zgodni, że jak do tej pory tablety Microsoft Surface okazały się wielkim niewypałem. Od pewnego czasu mówi się, że koncern z Redmond mimo wszystko nie zamierza rezygnować z tej kategorii urządzeń i przygotowuje nowe tablety. Coraz więcej mówi się o modelu z ekranem 7.5″.

Surface RT i Surface Pro

Teoretycznie tablety Surface miały wszystko to, co jest niezbędne do odniesienia sukcesu. Analitycy od momentu premiery tych urządzeń zgodnie uważali, że Microsoft ma realną szansę skutecznie konkurować i to nie tylko w segmencie tabletów z Windowsem. Z czasem zaczęły jednak pojawiać się kolejne niepokojące informacje związane zopóźnieniami, ceną, dostępnością wolnego miejsca w przypadku pamięci wewnętrznej. Mimo wszystko, to właśnie cena wpłynęła na tak fatalne wyniki sprzedaży. Microsoft nadal nie dostrzega problemu z dostępnością – oferowanie urządzeń przez niezależnych dystrybutorów (sprowadzających je na własną rękę) ma z kolei przełożenie na mocno wygórowaną cenę.

 

Microsoft-Surface-Pro

 

Surface z ekranem 7.5″

Richard Shim z NPD DisplaySearch ostatnio dotarł do informacji, zgodnie z którymi trwają przygotowania do masowej produkcji modułów dotykowych, ekranów i innych istotnych elementów. W efekcie Microsoft byłby w stanie rozpocząć produkcję wielu milionów nowych tabletów Surface. Niestety, ale nie najlepszą informacją jest to, że masowa produkcja mogłaby ruszyć dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku. Prawdopodobnie do tego czasu odbędzie się jeszcze wiele ciekawych premier – z nowymi iPadami włącznie. Czego możemy oczekiwać po nowym Surface z ekranem 7.5″?

Specyfikacja techniczna

Surface z ekranem 7.5″ będzie miał rozdzielczość 1400 x 1050 pikseli, co oznacza, że na cal przypada 233 piksele, co jest niezłym wynikiem – na pewno lepszym niż Nexus 7, czy iPad Mini pierwszej generacji. Wszystko wskazuje na to, że najmniejszy tablet Microsoftu i tak będzie droższy od wspomnianych wcześniej urządzeń – nieoficjalnie mówi się tutaj o kwocie rzędu 399 dolarów, co raczej nie zwiastuje zbyt wysokich wyników sprzedaży.