Mamy już Facebook Home!

Mamy już Facebook Home!
8 Apr 2013

W sieci pojawił się przeciek zapowiedzianej usługi Facebook Home. Aplikację udało nam się zainstalować na telefonie Galaxy Nexus. Launcher nie powala szybkością, ale prezentuje się całkiem fajnie. Niestety, nie działa opcja “ChatHeads”, która zapowiadała się naprawdę nieźle. Wygląda na to, że aplikacje, które dziś wyciekły do sieci nie są jeszcze w pełni sprawne. Co jeszcze znajdziecie w Facebook Home?

Niestety, nie działa też górna belka z opcjami Facebooka, która wyświetla się nad listą aplikacji. Pokaz slajdów jest trochę spowolniony i widać, że Facebook Home nie jest zoptymalizowany dla starszych smartfonów. Z drugiej strony, Galaxy Nexus nie jest wcale aż takim “cieniasem” i moim zdaniem wszystko powinno działać bez zarzutu. Jak zainstalować aplikację na swoim telefonie? Pliki można pobrać tutaj. Następnie, trzeba odinstalować aplikację Facebooka (uwaga, bo możecie stracić jakieś informacje) i zainstalować 3 pliki:

com.facebook.home.apk – czyli launcher.
com.facebook.katana.apk czyli nowa aplikację Facebooka
com.facebook.orca.apk – to Facebook Messenger, który najwyraźniej jeszcze nie działa.
To w zasadzie wszystko. Facebook Home działa jak launcher, więc można ustawić go jako domyślny program do uruchamiania systemu lub uruchomiać go za każdym razem osobno.

Oto zdjęcia:

Facebook Home - opcje