iPhone 5S w sprzedaży już od czerwca

iPhone 5S w sprzedaży już od czerwca
30 Mar 2013

Od pewnego czasu wiadomo, że kolejna generacja iPhone’a pojawia się jesienią każdego roku. Tym razem może być nieco inaczej – prawdopodobnie iPhone 5S zostanie wprowadzony do sprzedaży już w czerwcu. W ten sposób producent zamierza odpowiedzieć na HTC One, Galaxy S4, czy Sony Xperia Z.

iPhone 5S

Praktycznie wszystkie informacje dotyczące modelu iPhone 5S wskazują na to, że premiera odbędzie się już w czerwcu. Apple najwidoczniej nie ma zamiaru czekać kilku dodatkowych miesięcy, tylko po to, aby zachować swój dotychczasowy cykl wydawniczy. W ciągu pierwszy trzech miesięcy na rynek trafiły trzy najbardziej wyczekiwane modele – HTC One, Samsung Galaxy S4, a także Sony Xperia Z.

iPhone-5-Mapy-Google-Mapy-Apple-e1348649477423-600x448

Jedna z fabryk zajmujących się produkcją iPhone’ów przyczyniła się do ujawnienia pewnych informacji. Wynika z nich, że wszystko jest już zaplanowane i iPhone 5S trafi do sprzedaży w czerwcu. Dystrybucja urządzeń ma się rozpocząć niemal natychmiast po zademonstrowaniu tego modelu – nie jest to zbyt zaskakujące, gdyż Polacy ostatnio musieli czekać zaledwie dwa tygodnie na premierę rynkową.

Jaki będzie nowy iPhone 5S?

O nowym iPhonie 5S wiadomo póki co raczej niewiele. Nie należy jednak oczekiwać, że zmiany względem modelu iPhone 5 będą rewolucyjne. Kolejne przecieki wskazują na to, że może pojawić się nowszy procesor (Apple A7), natomiast aparat może otrzymać matrycę 13 Mpx. iPhone 5S niemal na pewno będzie wyglądał identycznie jak poprzednia generacja. Na razie nie wiadomo, czy przy okazji tej imprezy pojawi się tani iPhone, o którym tak dużo ostatnio się mówiło.