“Internet w Plusie szybszy od Neostrady” – reklama trafiła do sądu

“Internet w Plusie szybszy od Neostrady” – reklama trafiła do sądu
23 Sep 2013

Niecały miesiąc temu w telewizji zaczęła się emisja reklamy internetu w Plusie, porównująca jego prędkość do Neostrady. Telekomunikacja Polska złożyła w tej sprawie wniosek do sądu. Zamierza doprowadzić do wstrzymania emisji reklam.

Jeden z najpopularniejszych portali – Speedtest.pl – w sierpniowym rankingu potwierdził wyniki badania prędkości internetu z lipca tego roku, z których wynika, że mobilny internet w Plusie jest najszybszym internetem spośród oferowanych operatorów komórkowych. Mało tego, w testach prędkości wykonywanych przez klientów pokonuje m.in. oferowany przez TP internet stacjonarny – Neostradę. Plus wykorzystał do swojej reklamy owe wyniki reklamując się nowym hasłem “Internet w Plusie szybszy od Neostrady”.

internet-w-plusie-szybszy-od-neostrady-promocja

Oburzona Telekomunikacja Polska chce wstrzymania kampanii prowadzonej przez Plusa. Operator złożył w tej sprawie wnioski o zabezpieczenie roszczeń przynajmniej w kilku sądach rejonowych. Dodatkowo, Orange złożyła równolegle wnioski o zabezpieczenie roszczeń przynajmniej w kilku sądach w różnych miastach – między innymi w Warszawie, Reszowie, Bydgoszczy, Koszalinie. Polkomtel w swoim oświadczeniu napisał: [quote]”Apelujemy do TP (Orange) o konkurowanie na oferty, a nie ilość wniosków składanych do sądów”[/quote]

W postępowaniu zabezpieczającym nie trzeba udowodnić zarzutów i wystarczy je tylko uprawdopodobnić, a możliwość obrony przez atakowanego jest bardzo ograniczona. Nie świadczy to najlepiej o pewności siebie autorów wniosku… W zasadzie to TP (orange) zamiast zrobić na złość konkurencji zrobiła firmie Plus tylko dodatkową reklamę.

Jest to tylko kwestią czasu, kiedy to plus zrobi kolejną reklamę w formie zemsty za pozew.

A wy co o tym myślicie? Czekamy na komentarze! 😉