ImageBreakout w wyszukiwarce Google

ImageBreakout w wyszukiwarce Google
14 May 2013

Programiści Google znani są z inwencji twórczej i przemycania do swojej wyszukiwarki różnorakich ciekawostek. Okazjonalne zmiany logo, czasem nawet bardzo interaktywne.

Fani StarCrafta zapewne doskonale orientują się też, co się stanie, jeśli ktoś zechce sprawdzić znaczenie zerg rush… (link).

Z okazji 37 rocznicy debiutu gry Breakout firmy Atari Google zaprasza też teraz do strącania piłeczką cegiełek utworzonych z miniatur grafik z sieci.

20130514095732_00

 

Po wpisaniu w wyszukiwarce atari breakout i przełączeniu się na grafikę (link), zostaniemy uraczeni znajomym widokiem..

Dostajemy pięć żyć, które należy oczywiście spożytkować jak najlepiej, starając się uzyskać możliwie najwyższy wynik punktowy. Każda pokonana plansza wprowadza trudniejszą, z grafikami wyciągniętymi już z innych wyników wyszukiwania. Uzyskanym rezultatem można się na koniec ewentualnie podzielić ze znajomymi. Google po raz kolejny pokazało, co można zrobić w wolnej chwili.

Nniestety Image Breakout podatny jest na proste oszukaństwo — wystarczy z Ctrl powiększyć lub pomniejszyć stronę, żeby zachowując swój dotychczasowy dorobek zresetować dany poziom i porozbijać wszystkie cegiełki na nowo. Nic nie jest doskonałe..