HTC pracuje nad phabletem

HTC pracuje nad phabletem
28 May 2013

Na ostatniej gali nokia zaprezentowała nowe urządzenia i zapowiedziała prace nad phabletem, czyli smartfonem, który zostanie wyposażony w bardzo duży ekran.Według kilku wiarygodnych źródeł, na które powołuje się serwis VR-Zone, teraz taką ofertę ma zamiar wprowadzić i HTC, który pracuje nad własnymi urządzeniami tego typu

Na temat samego urządzenia na razie niewiele wiadomo – znana jest jedynie nazwa robocza “T6” oraz fakt, że telefon ma zaoferować 6-calowy wyświetlacz.

Na zdjęciu HTC one

Na zdjęciu HTC one

Jak podaje VR-Zone, pomimo wprowadzenia na rynek pierwszego na świecie smartfona z ekranem 5-calowym w ubiegłym roku (model Butterfly), firma HTC nigdy nie wyglądała na taką, która wyznaje zasadę, że “większy jest lepszy”, która zdaje się zdominowała obecny rynek mobilnych urządzeń.

Najnowszy flagowy smartfon HTC, model One, to prawdopodobnie najmniejszy high-endowy telefon z Androidem. One ma 4,7-calowy ekran, w porównaniu do 5-calowego z Samsunga Galaxy S4, 5,5-calowego z LG Optimusa G Pro, czy też 6,1-calowego z Huawei Ascend Mate’a.

Taki stan rzeczy nie oznacza jednak, że HTC nie pracuje nad swoją wersję phabletu. Jest wręcz przeciwnie. Jak twierdzi VR-Zone, niejaki EvLeaks wyjawił ostatnio na Twitterze, że HTC pracuje nad dużym smartfonem, który póki co nazywany jest “T6”. Zagraniczne źródło dodaje, że phablet HTC zaoferuje 6-calowy wyświetlacz i będzie rywalizował z nadchodzącym Samsungiem Galaxy Note 3, który również ma mieć 6-calową matrycę.