Do sieci wyciekł Windows Blue – ważna aktualizacja Windows 8

Do sieci wyciekł Windows Blue – ważna aktualizacja Windows 8
26 Mar 2013

Do sieci wyciekła tajemnicza aktualizacja Windows 8, o której ostatnio było tak głośno – Windows Blue. Na wielu blogach można znaleźć zdjęcia systemu po przeprowadzonej aktualizacji i na tej podstawie zobaczyć jakie zmiany wniesie Windows Blue.

Windows-Blue-to-Feature-a-New-Start-Screen-IE11-Leaked-Screenshot-Gallery-10Niestety, zawiodą się fani przycisku Start, który wbrew oczekiwaniom nie wróci już chyba do systemu. Na pewno nie ma go w tej wersji aktualizacji. Jakie jeszcze nowości znajdują się w Windows Blue?

  • Na pewno zwrócić uwagę na na obecność Internet Explorer 11, także wersji w trybie Modern UI (czyli Metro).
  • Dużo łatwiej jest zmieniać rozmiar i kolory kafelków ekranu głównego.
  • Nowe gesty np. – przeciągnięcie myszki w górę pokaże menu wszystkich aplikacji.
  • Domyślnie zainstalowana jest usługa SkyDrive i ustawiony automatyczny backup, czyli kopia zapasowa systemu. Dostępny jest on też z poziomu Eksploratora systemu, podobnie jak lokalne dyski twarde czy ważne foldery.
  • Pojawiła się nowa wersja kalkulatora.
  • Ciekawie brzmi zapowiedź usługi 50/50. Dzięki niej będzie można pracować jednocześnie na czterech aplikacjach otwartych w jednym  oknie.

To prawdopodobnie wszystkie najważniejsze zmiany. Trzeba jednak pamiętać o tym, że to pierwsza, wczesna wersja aktualizacji. Jej finalna wersja będzie się prawdopodobnie bardzo różniła od tego co możemy zobaczyć dzisiaj.