BlackBerry 10 już w Polsce

BlackBerry 10 już w Polsce
26 Mar 2013

BlackBerry, niegdyś Research in Motion, wprowadził na polski rynek BlackBerry 10, innowacyjny system operacyjny od obsługi urządzeń mobilnych, oraz smartfona Z10, uważanego za najnowocześniejszy telefon w historii spółki.

Nowa platforma oraz smartfon globalny debiut mają już za sobą. Jako pierwsi, już końcem stycznia, z nowych rozwiązań mobilnych BlackBerry mogli cieszyć się Kanadyjczycy i Brytyjczycy. Za to o  wiele dłużej musieli poczekać Amerykanie. W USA dopiero w zeszły czwartek przywitano się w najnowszymi osiągnięciami kanadyjskich sąsiadów. Dziś BlackBerry pokazało swoje produkty w Polsce.
W Warszawie, w zaciszu kanadyjskiej ambasady, zaprezentowane zostały możliwości nowego systemu operacyjnego BlackBerry 10 i smartfona Z10.
BlackBerry 10 to platforma bezpieczna i niezawodna, a jednocześnie działająca płynnie i szybko reagująca. Wyróżnia się nowoczesnym wizualnie, bardzo intuicyjnym interfejsem, sterowanym przy użyciu gestów. Sprzyja mobilnemu stylowi pracy oraz ułatwia udostępnianie materiałów, ucząc się i adaptując do potrzeb użytkownika. Rozwiązaniem,  które może przypaść do gustu użytkowników jest możliwość przewidywania pisanego w tekstu i to w trzech językach. Dodatkowo platforma uczy się. Często używane wyrazy, nie znajdujące się w dostępnych słownikach, zostają automatycznie zapisane i następnie podpowiadane podczas pisania wiadomości.
W trakcie polskiego debiutu, poza zapoznaniem się z nowym systemem operacyjnym, można było przez krótką chwilę pobawić się z „Zet 10-tką”
400
Smartfon uważany jest za najbardziej zaawansowane urządzenie w historii BlackBerry. Z10 wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz, 2 GB pamięci RAM, 16 GB miejsca w pamięci wewnętrznej oraz gniazdo na karty pamięci o pojemności do 64 GB. Pojemnościowy ekran multitouch o przekątnej 4,2 cala wyświetla niezwykle wyraźne, ostre i żywe obrazy dzięki najnowszym osiągnięciom w dziedzinie technologii ekranów o gęstym rozmieszczeniu pikseli. Smartfon jest wyposażony w wymienną baterię, wyjście micro HDMI do prezentacji oraz zaawansowany czujnik NFC do obsługi mobilnych płatności i wymiany informacji w technologii bezstykowej.