8 wtyczek do Chrome dla developerów.

8 wtyczek do Chrome dla developerów.
26 May 2014

Każdy dobry developer powinien mieć zestaw dobrych aplikacji, które ułatwią mu pracę i zmniejszą liczbę poprawek i nie chcianych błędów. Przedstawiam kilka wtyczek do Google Chrome, które z pewnością znacznie ułatwią Ci pracę nad kolejnym projektem. Serdecznie zapraszam.

Wappalyzer

Wappalyzer to wtyczka, która wyświetla nam skrypty z jakich korzysta dana strona. Od biblioteczek JS przez CMS’y po systemy e-commerce. Wtyczka świetnie się sprawdza, czasem uświadamia ile niepotrzebnych bibliotek wrzuciliśmy na naszą stronę.

wappalyzer

 

Pendule

Zaawansowana wtyczka developerska, która niesie ze sobą całą masę przydatnych funkcji

pendule

Page Rank Status

Porządna wtyczka SEO, która pokazuje nie tylko PR strony, ale też wszystkie tagi meta, nagłówki, alexa rank, szybkość witryny i wiele wiele więcej

pr

 

Responsive Web Design Tester

Przydatna wtyczka, która pozwala na podejrzenie strony na kilku popularnych urządzeniach. Bardzo fajną funkcją jest to, że możemy dodawać własne urządzenia a także porządkować je w grupy.

rw

 

Responsive Site View

Jeśli nie przypadła Ci do gustu poprzednia wtyczka – nie każdy lubi dodatkowe okienka – to ta z pewnością Cię zadowoli. Posiada ona tą samą funkcję, z tą różnicą, że nie możemy tworzyć grup. W zamian za to nie musimy tworzyć wersji Landscape i Portait, gdyż wtyczka posiada bardzo ładne przejście pomiędzy obydwoma trybami ekranu. Osobiście korzystam z obu.

rs

 

PageSpeed Insights

Co to za developer bez podstawowej wtyczki od Google? 🙂 A tak na serio, to wtyczka mimo iż ma dosyć wygórowane standardy sprawdzania (nawet sam google nie ma maximum) to przydaje się do sprawdzenia jakości naszej strony pod względem prędkości. Wersję “przeglądarkową”  możecie znaleźć tu: http://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

jQuery Shell

Wtyczka ta pozwala nam uruchomić dowolny skrypt na aktualnej stronie.

jq

Live CSS Editor

Bardzo przydatna wtyczka, która pozwala nam nadpisać style strony. Dlaczego nie zwykłe Developer Tools? Ponieważ wtyczka posiada ciekawą opcję, a mianowicie zapamiętuje kod, dzięki czemu możemy przeładować stronę i wciąż cieszyć się nadpisanym stylem. Przydatne gdy chcemy sobie zmienić np. usunąć panel boczny z reklamami na facebooku. Jak to zrobić znajdziesz również na blogu.

css